Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 29.10.2020
Aktuální nabídka

Turistické informační centrum bude v termínu 22.10. - 3.11. uzavřené

Email Tisk PDF

22.10.20

ic fotoMilí návštěvníci našeho infocentra, na základě aktuálních vládních nařízení, která mají zamezit šíření koronavirové nákazy, dochází k uzavření našeho infocentra v období od 22. října do 3. listopadu (včetně). Budete-li potřebovat, rádi vaše dotazy zodpovíme e-mailově ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) či telefonicky (tel. 731 940 054).

 

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.


 

Místo vernisáže orloj

Email Tisk PDF

16.10.20

orloj dnes

Vysokomýtským orlojem začala výstava obrazů Rudolfa Polláka a Petra Špačka. Jejich díla v oknech galerie vzbudila zájem médií. Reportáž odvysílala Česká televize i Nova, o netradiční vernisáži informovala Mladá fronta i Deník.

 

Z důvodu vládních opatření musela zůstat Městská galerie Vysoké Mýto v den vernisáže pro návštěvníku uzavřená. Proto se galeristé rozhodli ukázat veřejnosti obrazy alespoň z oken. A tak se zrodil jedinečný vysokomýtský orloj. Od 9 do 15 hodin, vždy v celou, se otevírala okenice výstavního sálu a obrazy zvětšené do formátu A1 se střídaly v pěti oknech vedoucích na náměstí Přemysla Otakara II.


 

Informace ke změnám kulturních akcí

Email Tisk PDF

18.09.20

 

MKLUB

ABONENTNÍ CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ - JARO 2020 - KONCERTY BYLY PŘELOŽENÉ NA JARO 2021, ABONENTKA ZŮSTÁVÁ V PLATNOSTI

MYDY - (TERMÍN 27.3.) KONCERT BYL ZRUŠEN, PENÍZE ZA VSTUPENKY VRACÍME V DOBĚ OTEVÍRACÍH HODIN V PRACOVNÍ DNY

UNIVERZITA VOLÉHO ČASU - JARO 2020 - PŘEDNÁŠKY BYLY PŘESUNUTÉ NA JARO 2021

DVA NAHATÝ CHLAPI - (TERMÍN 7.4.) NÁHRADNÍ TERMÍN DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ JE PÁTEK 20.11., ZAKOUPENÉ VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTÍ

DOGA -(TERMÍN 8.8.) - KONCERT BYL ZRUŠEN, PENÍZE ZA VSTUPENKY VRACÍME V DOBĚ OTEVÍRACÍH HODIN V PRACOVNÍ DNY

PAVEL CALLTA - (TERMÍN 25.9.) KONCERT BYL ZRUŠEN, PENÍZE ZA VSTUPENKY VRACÍME V DOBĚ OTEVÍRACÍH HODIN V PRACOVNÍ DNY

J.A.R. - (TERMÍN 23.10.)  KONCERT BYL PŘELOŽEN, PRACUJEME NA NÁHRADNÍM TERMÍNU,VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

10. BUBENICKÝ FESTIVAL - (TERMÍN 24.10.) FESTIVAL BYL PŘELOŽEN NA TERMÍN 23. 10. 2021, VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ - (TEMÍN 15.11.) DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ BYLO PŘELOŽENO NA 27.3., VSTUPENKY ZŮSTAVAJÍ V PLATNOSTI

ABONENTNÍ CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ - PODZIM 2020 - KONCERTY BYLY ZRUŠENÉ, POMĚRNOU ČÁSTKU ZA VSTUPNÉ VRACÍME V DOBĚ OTEVÍRACÍH HODIN V PRACOVNÍ DNY

FRANTIŠEK NEDVĚD A TIE BREAK - (TERMÍN 9.12.) KONCERT BYL PŘELOŽEN, PRACUJEME NA NÁHRADNÍM TERMÍNU, VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI

 

  

Prosíme Vás o sledování informací na www.mklub.cz, zde jsou informace průběžně aktualizovány, děkujeme Vám za pochopení.

 


 

Další sezóna bude na koloběžkách

Email Tisk PDF

22.09.20

koloběžky ICNaše turistické informační centrum se každoročně snaží přinést svým zákazníkům nějakou novinku. Tou letošní je označovač jízdenek, který již z dálky poutá pozornost. V infocentru slouží jako připomínka toho, že je Vysoké Mýto po dlouhá léta rodištěm autobusů a zároveň se zde vyrábějí označovače jízdenek, které se vyvážejí do mnoha zemí světa. Turisté si tak mohou odnést označenou jízdenku s nápisem: „V Mejtě to je jízda“. Příští rok nás však čeká jízda opravdová, a to na nových koloběžkách. Zájemci si u nás také budou moci uložit svá zavazadla do úschovy, aby jim nepřekážela při prohlídce, či projížďce městem a okolím. Finanční prostředky na tento projekt byly získány za podpory radní Pardubického kraje Hany Štěpánové. Za tento počin patří Pardubickému kraji velké poděkování. V této souvislosti děkujeme i městu Vysoké Mýto, které je naším zakladatelem a podporuje nás dlouhodobě. Turistické informační centrum tak bude moci na oplátku nabídnout nové služby návštěvníkům města i domácím.


 

Výstava plná prožitků

Email Tisk PDF

15.09.20

obraz eliška

V obrázcích se odrážejí moje pocity a prožitky. Jsou to hlavně příběhy o smutku, radosti i naději," těmito slovy popisuje mladičká umělkyně Eliška Antonie Hronová svoji tvorbu, kterou představí v prostorách našeho infocentra.

Malování, kreslení a celkově zájem o kreativní činnosti se u Elišky projevovaly již v dětství. Navštěvovala hodiny výtvarné výchovy v Základní umělecké škole ve Vysokém Mýtě. Zkušenosti dále získávala samostudiem, později i ve zdejším Ateliéru pod střechou pod vedením MgA. Marty Hoškové. V roce 2019 navštěvovala kurz na Akademii výtvarných umění v Praze. V současné době se zajímá o malbu, kresbu, digitální tvorbu a suchou jehlu.

Výstava s názvem „Zase Já" bude zdobit prostory Turistického informačního centra od 12. října do 22. listopadu. „Tato výstava volně navazuje na moji nedávnou, pojmenovanou „Já“. Najdete zde průřez moji tvorbou, která představuje to, co jsem v minulých letech prožívala," vysvětluje teprve devatenáctiletá autorka.

 


 

Dětský koutek a koutek pro kojící maminky

Email Tisk PDF

26.05.15

DSCN0922V dětském koutku na děti čekají stavebnice, puzzle, autíčka, houpací koník, kočárek, domeček pro panenky, vláčkodráha, knížky, výtvarné potřeby, tabule s barevnými magnetkami, nechybí ani DVD s pohádkami.

Pro maminky je připraven oddělený kojící koutek, nabízíme možnost ohřátí kojenecké stravy v mikrovlnné troubě, k dispozici je přebalovací pult i nočník. Přístup s kočárkem je samozřejmostí.

Příjemné zázemí pro chvíli odpočinku čeká na vaše děti přímo v centru města. Přijďte si koutek vyzkoušet, těšíme se na vás.